Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Choroby serca

Choroby serca stają się z roku na rok co raz to bardziej powszechne. Lekarza sądzą jednogłośnie, iż w takim tempie jakim przybywa ów chorób jest nie mal pewne, iż każdy jest na nie narażony. A czym są one spowodowane? Między innymi nie odpowiednią dietą a także w znacznym stopniu brakiem ruchu. W dzisiejszych czasach większość ludzi odżywia się w sposób nieprawidłowy i co za tym idzie jedzą szybko, byle co i byle jak. A to tylko niestety źle wpływa na nasze serce. Bo to właśnie ono jest najbardziej narażone na nieodpowiednią dietę. Dieta odchudzająca, która w wielu przypadkach niszczy nas powoli, aczkolwiek systematycznie – tyle, że od środka. Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż większość osób po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważne jest to, aby posiadać stosować właściwą dietę. Bo to właśnie ona, jakby nie na to patrzeć jest odpowiedzialna za wszelkie zło z którym mamy do czynienia. Większość produktów, która znajduje się w sklepach tzw. supermarketach jest martwa.

Nie dość, że nie posiada zbyt dużo składników odżywczych w w swoim składzie, to do tego inne substancje, które niekoniecznie są bezpieczne dla naszego zdrowia. Chodzi mi tu o różnego rodzaju ulepszacze jak i smaku tak i też wyglądu oraz inny rodzaj chemii. Niestety chemia stała się głównym składnikiem wielu produktów a cami producenci tłumaczą się tym, iż dzisiaj nie da się niczego wyprodukować bez użycia chemii. To czysta bujda. Niegdyś produkowano a jedzenie było o sto razy lepsze od tego, które jest dostępne obecnie. Na tą chwilę mamy również do dyspozycji ekologiczne produkty, które są niestety o połowę droższe od tych „zwykłych”, ale jeśli komuś zależy na zdrowiu, to zapewne będzie się starał, aby było ono na jak najwyższym poziomie. Zawsze nam pozostaje uprawa własnych roślin w naszym, prywatnym ogródku i kupowanie mięsa od sprawdzonych hodowców. Możliwości jest naprawdę wiele. Choć przyznam się bez bicia, iż nie wiem tak do końca czy jedzenie mięsa jest OK? Może i jest, ale na pewno nie w tak dużych ilościach.