Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Cukrzyca – co warto wiedzieć

blood-glucose-meter-1413150-mCukrzyca to jedna z najbardziej niebezpiecznych i poważnych chorób. Wynika to przede wszystkim z faktu, że bardzo często prowadzi do rozwoju bardzo negatywnych skutków ubocznych, które mogą w dużym stopniu utrudniać funkcjonowanie i są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Warto poznać przyczyny tej choroby oraz skuteczne sposoby zapobiegania jej rozwojowi. Na pewno warto wiedzieć, że istnieją dwa typy cukrzycy.

 

Cukrzyca typu pierwszego dotyczy przede wszystkim młodych osób i wynika przede wszystkim z uwarunkowań genetycznych. Cukrzyca typu drugiego jest spowodowana głównie przez niezdrowy tryb życia, w tym przez niewłaściwą dietę. W przypadku tej choroby nie ma skutecznego leku i osoby, które na nią cierpią, muszą przede wszystkim systematycznie przyjmować insulinę, głównie w postaci zastrzyków. Bardzo ważne jest także systematyczne kontrolowanie poziomu glukozy we krwi. Dzięki przestrzeganiu wszystkich zaleceń można uniknąć dalszego rozwoju choroby i wystąpienia wszystkich negatywnych objawów, które są z nią związane.