Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Działanie insuliny po 2 dobach

Po 2—4 dobach stosowania w 2 iniekcjach insulin IMx + ISL można podejmować próby przejścia na 1 iniekcję. Jeżeli dotychczasowe zapotrzebowanie na insulinę było ustabilizowane, to np. planując podanie IL + IMx stosujemy ok. 50% dawki dobowej w postaci IL i ok. 50% w postaci IMx. Nie można niestety stosować ściśle arytmetycznych reguł dawkowania, gdyż niemal każde dziecko ma własny model zapotrzebowania na insulinę. Dlatego, zanim się ustali indywidualne zapotrzebowanie, bezpieczniej jest przy przejściu na 1 iniekcję dobową obniżyć o 1/3—1/2 dawkę z okresu stosowania ISL + IMx i uzupełnić ją w razie potrzeby dodatkową iniekcją IK lub IMx. Po 3—4 dniach takiego postępowania można ostatecznie przejść na 1 iniekcję i stosować zasady samokontroli. Ten sposób stosujemy najczęściej u dzieci dotąd nie leczonych insuliną. U dzieci ze znanym zapotrzebowaniem sprzed okresu śpiączki szybciej przechodzimy na 1 iniekcję. Ad c. W pierwszej dobie po śpiączce dieta jest niskotłuszczowa i wysokowęglowodanowa. Zawiera głównie dania płynne i papkowate. Podajemy węglowodany łatwo przyswajalne, zwłaszcza jeśli utrzymuje się skłonność do acetonurii. W drugiej dobie, jeśli stan ogólny dziecka jest zupełnie dobry, a równowaga metaboliczna wyrównana, przechodzimy na zwykłą dietę dla dziecka z cukrzycą. W przeciwnym razie dietę z pierwszej doby stosujemy o 1 dzień dłużej.

Dodaj komentarz