Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Jak wyleczyć nieuleczalne choroby?

Większość osób zastanawia się nad tym w jaki sposób wyleczyć nieuleczalne choroby? Czy jest to w ogóle możliwe? Moim zdaniem jak najbardziej tak. Ale wszystko w gruncie rzeczy zależy od naszego nastawienia. Przede wszystkim aby walczyć z nieuleczalną chorobą powinniśmy się nastawić na sukces. Tak nie wiele osób nie przywiązuje znaczną wagę do swojego nastroju. A szkoda, bo dobre samopoczucie to już połowa sukcesu. Wiem. Zdaje sobie z tego sprawę jak trudne jest to, aby w odpowiedni sposób mieć pozytywne nastawienie do całej sytuacji. Bardzo ważną rolę w tym przypadku odgrywają nasi znajomi. Niestety większość osób nie przywiązuje do nich zbyt dużej wagi – a szkoda. Wiem z własnego doświadczenia, iż osoba chora nie chce zadręczać innych co do swojej choroby i swoich problemów. No ale po to są prawdziwi przyjaciele, aby mogliby nas wspierać w naszej walce z chorobą. Jak zdążyłam zauważyć, znaczną rolę podczas walczenia z chorobami odgrywają również właściwe suplementy diety i odżywki dla sportowców a także dieta.

Wbrew pozorom – jak już przekonałam się na wielu innych przykład – dieta w tym zakresie odgrywa bardzo ważną rolę. Niestety nie jest zbyt doceniana i potem widać tego efekty. Dieta może zdziałać cuda. I te słowa należy sobie wziąć do serca. Wiedział o tym doskonale Hipokrates, który dążył do tego, aby ludzie odżywiali się w sposób prawidłowy. Uważał on, iż człowiek nie powinien swojemu ciału szkodzić, dlatego zażywanie odpowiedniego pokarmu było dla niego na pierwszym miejscu. Dlatego powinniśmy brać z niego przykład i z jego nauk. Niestety ówczesna medyna jest daleka od poglądów na temat żywienia czy też sposobu bycia Hipokratesa. Młodzi lekarze w większości przypadków składają przysięgę Hipokratesa nie wiedząc tak naprawdę o co w niej chodzi. W ogóle jej nie rozumiejąc. I teraz rodzi się podstawowe pytanie. Czy nasza skromna osoba tzn. czy Twoja osoba to zrozumie? Więcej informacji na temat nieuleczalnych chorób możesz znaleźć w sieci gdzie aż się roi od różnych stron internetowych na których wypowiadają się osoby, które wygrały walkę z chorobą, na przykład rakiem, między innymi stosując odpowiednie środki. Najważniejsze jest to, aby się nie poddawać. To jest arcyważne.