Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Łupież

Łupież to jedna z chorób skóry głowy, która w pewnym okresie życia dotyka około 50% ludzi na świecie. Dolegliwość ta może dotyczyć ludzi w różnym wieku, najczęściej jednak borykają się z nią osoby w wieku 12 lat i starsze.

Czynnikami, które sprzyjają pojawieniu się tego nieestetycznego schorzenia są: Malassezia globosa – mikroorganizm żyjący na skórze głowy każdego człowieka, nadmiar sebum, czyli łoju będącego naturalną warstwą ochronną skóry oraz indywidualna wrażliwość skóry na podrażnienia. Choroba objawia się złuszczaniem zrogowaciałej warstwy naskórka, pojawieniem „białych płatków” we włosach i na ubraniu. Towarzyszyć temu może łojotok, zaczerwienienia, swędząca skóra głowy.

Łupież to choroba o charakterze przewlekłym, ale dobra wiadomość jest taka, że można z nim sobie poradzić. Warto zrezygnować z nadmiernego stosowania produktów do stylizacji (żele, pianki, woski, lakiery), zwrócić uwagę na staranne spłukiwanie włosów po umyciu, wzbogacić dietę w cynk, a także stosować specjalistyczne szampony lecznicze, które zawierają aktywne substancje wspomagające walkę z łupieżem, takie jak: kwas salicylowy, ketokonazol, sól cynkową pyritionu, siarczek selenu i siarkę.