Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Miażdżyca

Co to takiego jest? Już Ci służę pomocą w odpowiedzi na to pytanie. Miażdżyca, to przede wszystkim choroba, która dotyka co raz to większy odsetek ludzi na całym świecie. Jest najczęściej obserwowana w krajach wysoko-rozwiniętych czyli tam, gdzie jedzenia jest pod dostatkiem i to niestety jedzenia nie zbyt dobrej jakości. Trzeba również pamiętać o tym, iż choroba ta jest spowodowana właśnie nie odpowiednią dietą – zbyt tłustą, która w swoim składzie zawiera bardzo małą ilość witamin i minerałów – i brakiem ruchu. Sama w sobie miażdżyca to przede wszystkim złogi tłuszczu, które kumulują się w żyłach. Niestety, jeśli tłuszcz zbiera się w żyłach przez wiele dni, tygodni lat w sposób systematyczny może dojść do zatkania światła żyły a w konsekwencji do operacji w której zostanie żyła odetkana. Niestety jeśli do odkładania się cholesterolu dochodzi blisko serca wtedy mamy do czynienia z zawałem a jeśli blisko mózgu z jego udarem.

Więc jak widzisz miażdżyca jest przyczyną dosyć poważnych schorzeń, które w większości przypadków kończą się naprawdę źle. A wszystkiemu jest winny zbyt wysoki poziom cholesterolu, który jak już wspomniałam wcześniej powstaje na skutek nieodpowiedniej i niezbyt zdrowe diety. Więc zapewne zadajesz sobie pytanie, co powinniśmy jeść, aby nie mieć do czynienia w przyszłości z miażdżycą? Już Ci służę pomocą. Na pewno powinniśmy zainwestować sporą sumę pieniędzy w jedzenie bogate w witaminy i minerały. Chodzi mi tu przede wszystkim o warzywa i owoce. Najlepiej w tym przypadku sprawdza się wegetarianizm, który bazuje na roślinach oraz weganizm. Oczywiście jeśli nie widzisz się w tego typu roli, zawsze pozostaje Ci jedzenie sporej ilości warzyw i owoców z domieszką chudego mięsa, na przykład pod postacią zdrowych ryb. Dietę tą warto jest stosować, zwłaszcza wtedy kiedy dana osoba niestety jest chora na miażdżycę i zastanawia się w jaki sposób wyjść z ów choroby. Naprawdę możliwości jest sporo. Trzeba je tylko widzieć. Więcej na temat miażdżycy znajdziesz informacji w sieci.