Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze ostatnimi laty zbiera swoje prawdziwe żniwo. Jest to spowodowane, między innymi tym, iż w dzisiejszych czasach większość osób odżywia się w nieprawidłowy sposób. Nadciśnienie jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem w naszym ciele. Zwykle powstaje na skutek, między innymi zbyt wysokiego ciśnienia krwi, które naciera na nasze żyły. W konsekwencji może ono doprowadzić nawet do zawału serca. Dlatego też, aby zapobiec tej chorobie, po prostu – musimy zmienić swój sposób odżywiania. W jaki sposób? Między innymi do diety włączyć więcej warzyw i owoców oraz soków własnej roboty czyli takich, które zostały wyciśnięte przez sokowirówkę lub wyciskarkę. Niestety. Jeśli będziemy odżywiać się dalej tak jak się odżywialiśmy się a mamy do czynienia z nadciśnieniem tętniczym, sytuacja będzie się już tylko pogarszała. Przede wszystkim musimy sobie zadać jedno, podstawowe pytanie.

Co doprowadziło do tego, iż mamy do czynienia z nadciśnieniem tętniczym? No bo coś musiało je wywołać czyż nie? Jak wspomniałam wcześnie, nieodpowiednia dieta fodmap jest tego przyczyną, dlatego też powinniśmy uważać na to co jemy i jak jemy. Jeśli zmienimy naszą dietę i włączymy więcej ćwiczeń fizycznych – zapewne obniżymy swoje ciśnienie tętnicze. Oczywiście medycyna stworzyła różnego rodzaju specyfiki, które mają nam pomóc obniżyć ciśnienie, ale niestety są to leki. A jak każdy lek powodują one niepożądane działania uboczne, które mogą się zacząć pojawiać nawet po paru latach od stosowania tabletek. Tabletki na nadciśnienie są również dosyć silne co sprawia, iż zanieczyszczają one wątrobę. A to wywołuje kolejny problem. Dlatego też w myśl znanego porzekadła – lepiej zapobiegać niż leczyć – mam nadzieję, że większość osób w końcu otworzy oczy i zastanowi się nad tym – co mogą zrobić, aby polepszyć swoje zdrowie i nie doprowadzić do nadciśnienia tętniczego? A jeśli już je mają, to co zrobić, aby je obniżyć i mieć je pod kontrolą? Odpowiedzi szukaj w internecie, gdyż tam znajduje się sporo stron na temat nadciśnienia tętniczego i o dietach, które należy stosować podczas jego obniżania.