Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Objawy zakażenia

Każde towarzyszące objawy zakażenia należy leczyć wg zasad stosowanych w ciężkich zakażeniach dzieci bez cukrzycy, pamiętając o przejściowych zaburzeniach odporności i hamującym wpływie zakażeń na działanie insuliny. Pacjenta należy ogrzać i wypłukać mu żołądek, jeśli są wymioty i objawy zalegania, a następnie podać tlen. Bezwzględnie trzeba zapewnić sobie stały dostęp do żyły, tak aby nie było żadnych przeszkód w pobieraniu krwi i szybkim przetaczaniu płynów. Starannie unikać zanieczyszczenia krwi przetaczanyóii płynami kroplówkowymi. Leczenie pozajelitowe trwa tak długo, jak długo utrzymują się zaburzenia świadomości, wymioty i niemożność efektywnego pojenia. W ciężkich przypadkach nie przerywa się kroplowego wlewania płynów przed upływem 12 godzin, nawet jeśli poprawę stanu osiąga się wcześniej. Główne zasady leczenia: właściwa insulinoterapia, uzupełnianie płynów i elektrolitów, wyrównanie kwasicy metabolicznej. Istnieje wiele sposobów dawkowania insuliny w kwasicy i śpiączce ketonowej. W latach ostatnich proponuje się dość często stały wlew dożylny insuliny za pomocą pompy infuzyjnej lub kroplowego wlewu dożylnego stosując 0,1—0,3 j./kg m.c./1 godz. leczenia soli fizjologicznej, lub 50 j./250 ml soli fizjologicznej. Ten ostatni, podawany jest w tej dawce, ale dawkę przewidzianą na każdą godzinę leczenia przetacza się w ciągu 15 minut każdego okresu godzinnego. Dzięki tym metodom infuzji uzyskuje się dość stałe poziomy insulinemii, co zapewnia harmonijną odnowę metabolicznych procesów insulinozależnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *