Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Objawy zakażenia

Każde towarzyszące objawy zakażenia należy leczyć wg zasad stosowanych w ciężkich zakażeniach dzieci bez cukrzycy, pamiętając o przejściowych zaburzeniach odporności i hamującym wpływie zakażeń na działanie insuliny. Pacjenta należy ogrzać i wypłukać mu żołądek, jeśli są wymioty i objawy zalegania, a następnie podać tlen. Bezwzględnie trzeba zapewnić sobie stały dostęp do żyły, tak aby nie było żadnych przeszkód w pobieraniu krwi i szybkim przetaczaniu płynów. Starannie unikać zanieczyszczenia krwi przetaczanyóii płynami kroplówkowymi. Leczenie pozajelitowe trwa tak długo, jak długo utrzymują się zaburzenia świadomości, wymioty i niemożność efektywnego pojenia. W ciężkich przypadkach nie przerywa się kroplowego wlewania płynów przed upływem 12 godzin, nawet jeśli poprawę stanu osiąga się wcześniej. Główne zasady leczenia: właściwa insulinoterapia, uzupełnianie płynów i elektrolitów, wyrównanie kwasicy metabolicznej. Istnieje wiele sposobów dawkowania insuliny w kwasicy i śpiączce ketonowej. W latach ostatnich proponuje się dość często stały wlew dożylny insuliny za pomocą pompy infuzyjnej lub kroplowego wlewu dożylnego stosując 0,1—0,3 j./kg m.c./1 godz. leczenia soli fizjologicznej, lub 50 j./250 ml soli fizjologicznej. Ten ostatni, podawany jest w tej dawce, ale dawkę przewidzianą na każdą godzinę leczenia przetacza się w ciągu 15 minut każdego okresu godzinnego. Dzięki tym metodom infuzji uzyskuje się dość stałe poziomy insulinemii, co zapewnia harmonijną odnowę metabolicznych procesów insulinozależnych.

Dodaj komentarz