Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Poród w przestworzach

image Wszyscy zawsze uważali, że do bycia położną potrzeba przede wszystkich cech charakteru takich jak empatia, cierpliwość, zrozumienie drugiej kobiety. Położnictwo jest to gałąź medycyny ,która zajmuje się problematyką ciąży, porodu i połogu, a także edukacją i profilaktyką młodych matek. W każdym razie wydaje się być zawodem ściśle przypisanym do płci pięknej. Pewien student położnictwa, który tak jak jego matka położna chciał się zajmować tą gałęzią medycyny, pokazał jednak, jak bardzo stereotypy mylą się w tej materii. W okresie przerwy międzysemestralnej zdecydował się odwiedzić swoją siostrę, która od wielu lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych. Lot miał być długi nudny, więc wyposażył się w grubą książkę, poza tym planował odespać noce zarwane podczas nauki na egzaminy w czasie sesji zimowej. Spokój nie był jednak nikomu, kto był w samolocie pisany. Pod dwóch godzinach lotu, na pokładzie rozległ się niesamowity wrzask. Okazało się, że kobieta zaczyna rodzić a na pokładzie nie ma żadnego lekarza.