Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Specjalistyczne terapie

Tu każdy jest równy. I dlatego terapia tez jest równa. Dlatego grupy terapeutyczne zrzeszają anonimowe osoby. Bo czym jest nazwisko wobec uzależnienia. Niczym. Osoba uzależniona , która jest w ciągu alkoholowym, nawet nie wie często jak się nazywa. Wiec niech tak pozostanie, również na terapii. Nazwisko tu nic nie pomoże. Prezes zarządu – alkoholik, jest tak samo bezbronny i słaby wobec nałogu, jak jego kolega z grupy terapeutycznej, który jest barmanem. Pozycja życiowa ich różni, ale nałóg maja ten sam. Bardzo ciężko dostać się do terapeutów. Nie wiadomo dlaczego. Mówią, że na Śląsku każdy jest uzależniony, ale to nieprawda. Nie ma regionów gdzie jest więcej czy mniej nałogowców. Jeśli ciężko się dostać do terapeuty, to znaczy ze więcej osób potrzebuje pomocy. To znaczy, ze więcej jest osób, które podjęły decyzje o leczeniu. A taka decyzja to – prze jednych oceniana jako duży krok , przez innych jako kropla w morzu. Decyzja o leczeniu jest ważna , ale konsekwencja, wytrwałość , wsparcie bliskich i wiara ze się uda jest chyba najważniejsza. Pacjentów czeka długa droga, bo leczenie trwa średnio dwa lata.