Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Wirusy i bakterie atakują

Wirusy i bakterie stają się z roku na rok co raz to bardziej odporne na różnego rodzaju tabletki w tym antybiotyki. Oczywiście na dzień dzisiejszy medycyna nie jest wstanie zniszczyć wirusa. Dlaczego tak jest? Między innymi dlatego, iż wirus jest bardziej „inteligenty” on bakterii. Bakterie jakby nie na to patrzeć są zdecydowanie łatwiejsze do pokonania. Problem w tym, iż zaczynają się one uodparniać na co niektóre tabletki – co to oznacza w praktyce? Między innymi to, iż antybiotyki, które były jeszcze skuteczne kilkanaście lat temu – niekoniecznie muszą sobie dawać radę z obecnymi antybiotykami. Ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Bakterie jak i wirusy – jak zauważono po wieloletnich badaniach – można w bardzo łatwy sposób zniszczyć. Jak dokładnie? Między innymi stosując właściwą dietę, która przez wielu nie jest zbyt doceniana a szkoda. Bo dieta niskobiałkowa może zdziałać cuda. Ludzie w większości przypadków również nie doceniają naszej natury. A to właśnie Matka Natura w większości przypadków stworzyła wiele możliwości w walce z najgroźniejszymi wirusami na świecie.

Dla przykładu – wirus Ebola – paskudny wirus, który zabija człowieka w ciągu 48h rozkładając jego wnętrzności. Medycyna konwencjonalna nie umie sobie z nim poradzić, ale jeśli zaaplikowalibyśmy osobie chorej ogromne dawki witaminy C – stan chorego znacznie się polepszy. Czyż to nie piękne? Myślę, że medycyna konwencjonalna powinna zainteresować się tym co daje nam Matka Natura – a raczej jakie możliwości stwarza – bo jest ich na dzień dzisiejszy naprawdę sporo. Więcej na ten temat informacji możesz znaleźć, między innymi w sieci gdzie aż się roi od różnego rodzaju stron internetowych, które jak zwykle zawierają sporo pozytywnych informacji jak i negatywnych na temat wirusów, bakterii i innych patogenów. Prawda również jest taka, że im bardziej dbamy o nasze zdrowie – stosując właściwą dietę, tym w przyszłości będziemy mieć mniejsze problemy zdrowotne. Jeśli również do tego dołączymy ruch pod najczystszą postacią, wtedy możemy zdecydowanie być zadowoleni z efektów, które na nas czekają. Jak widzisz możliwości jest naprawdę sporo.

3 Responses to Wirusy i bakterie atakują

  1. Domi pisze:

    Bardzo mutują się te wirusy. Niesamowite jak wiele jest ich odmian i jak szybko się dostosowują.

  2. mama pisze:

    szczególnie fajnie widać to na grypie, jak potrafi się zmutować i atakować ludzi mimo że mają lekarstwa

  3. ster pisze:

    świetny przykład z tą grypą, ale też jednak sobie organizm radzi

Dodaj komentarz