Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Jakie konsekwencje niesie zła dieta?

image W pogoni za szczupłą sylwetką bardzo łatwo jest przekroczyć swoistą granicę bezpieczeństwa dla naszego organizmu. Dlatego też kuracje, które chcemy zastosować muszą być przemyślane, uzgadniane z dietetykiem. Zdarza się jednak często, że pod wpływem impulsu, zasłyszanej opowieści postanawiamy zacząć tu i teraz jakaś drakońską dietę. Istnieją spore szanse, że w ten sposób przysporzymy sobie tylko kłopotów.
Większość bowiem reklamowanych metod nie jest uzasadniona żadnymi względami medycznymi. Bazują one na wycinaniu z diety określonych składników, co na dłuższą metę okazuje się niezbyt korzystne dla organizmu, który zaczyna się buntować przeciwko nam. Początkowo oczywiście następuje spadek wagi, ale później niestety ona wraca do poprzedniego poziomu, a nawet staje się jeszcze wyższa. Dzieje się tak, ponieważ organizm, któremu brak określonych składników przestawia się w tryb awaryjny i spowalnia wewnętrzny metabolizm, a co za tym idzie spalanie kalorii. Na początku waga spada, jednak później nawet niewielkie ilości jedzenia ją podwajają. Nieodpowiednia dieta źle wpływa również na zdrowie fizyczne i psychiczne. Brak sukcesów doprowadza do depresji i różnych zaburzeń psychicznych. Kompleksy się nawarstwiają i przestajemy wierzyć we własne siły. Czy naprawdę nie lepiej poświecić kilka minut na wizytę u specjalisty?