Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Niebezpieczny trend

Każda z nas chciałaby być szczupła i mieć idealną sylwetkę. Trend ten został umocniony głęboko w naszej podświadomości dzięki mediom, promującym kościste modelki i nieustanne bycie na diecie. Masowe przekazy jednak docierają również do najmłodszych. Coraz więcej młodych ludzi zaczyna zwracać uwagę nie tylko na swój wygląd zewnętrzny, ale również i na wagę. Odchudzanie stało się trendy- według badań przeprowadzonych w przedszkolach szczupłe dzieci są bardziej lubiane! Podobnie rzecz ma się w szkołach. Nastolatki prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych pomysłów na utratę wagi. A jest to zwłaszcza dla nich bardzo niebezpieczne. Na tym etapie życia zachodzą w nich bardzo ważne przemiany. Młody organizm potrzebuje wiele energii, a co za tym idzie wszystkich składników pokarmowych. Aby zachować prawidłowe tempo wzrostu i rozwoju nie można wykluczać z diety produktów z piramidy zdrowego odżywiania. Część dziewczyn jednak pod presją znajomych decyduje się na drakońskie diety. Bez fachowej pomocy mogą one jednak popaść w anoreksję bądź też bulimię. Oba te procesy chorobowe wycieńczają organizm i niedostrzeżone w porę mogą doprowadzić do śmierci.