Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Wysoki cholesterol

Wysoki cholesterol staje się z roku na rok co raz to bardziej popularny i to nie tylko wśród wszystkich tych osób, które są otyłe czy też mają jakieś znaczne problemy ze sercem. Nie. Cholesterol występuje również i osób szczupłych albo i nawet u dzieci! Te alarmujące dane, które zostało ostatnio opublikowane na stronie pewnego portalu – są dosyć niepokojące. Miejmy nadzieję, iż ta tendencja co do wzrostu liczny osób, które cierpią na wysoki cholesterol znacznie się obniży. Niestety nie wszystkie osoby są wstanie zmienić swoją dietę na rzecz własnego zdrowia. Wiem z własnego doświadczenia, iż istnieją takie osoby, które pomimo wysokie cholesterolu i zastrzeżeń lekarza i tak pakują do siebie tłuste jedzenie. Zwykle kończy się to w sposób tragiczny. Powiem nawet więcej. Taki stan rzeczy może nawet doprowadzić do zawału serca czy też udaru mózgu. Dlatego strasznie dziwią mnie osoby, które w ogóle nie przywiązują zbyt dużej wagi do tego co jedzą i jak jedzą.

I nie biorą sobie na poważnie wszystkich tych rad, które zwykle zalecają im lekarze. Ale, kiedy dzieje się coś niedobrego z ich zdrowiem, są pierwsi w kolejce u lekarza. Wtedy oczekują pomocy. Ale w większości całego bólu, problemów ze zdrowiem itp. można zapobiec. W jaki sposób? Między innymi stosując odpowiednią dietę. Dietę, która w większości przypadków jeśli zostanie dobrana we właściwy sposób do naszego stylu życia – może być naprawdę dobrze. Więc rodzi się podstawowe pytanie. Co powinniśmy jeść, aby nasze zdrowie było jak najlepsze i co najważniejsze, abyśmy obniżyli ciśnienie? Przede wszystkim zmienić naszą dietę. Na lepszą. Na lepszej jakości. Jedząc takie jedzenie, które będzie obfite w składniki odżywcze po postacią witamin, minerałów i enzymów i co najważniejsze włączając w nią właściwe ćwiczenia fizyczne, które pobudzą krążenie krwi. Nie znam ani jednego wegetarianina, który posiadał by wysoki cholesterol. Musisz o tym wiedzieć, iż ich dieta bezglutenowa nie jest zbyt obfita w tłuszcz pod postacią zwierzęcą. A praktycznie tego tłuszczu w ogóle tam nie ma. Dlatego sposobu żywienia wegetarian możemy się sporo nauczyć.