Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Jak walczyć ze zmęczeniem?

145Żyjemy w świecie, który wymaga od nas ciągłej aktywności, wysokiej sprawności i szybkiego działania. Każdego dnia musimy łączyć wiele różnych ról i obowiązków, co nie jest wcale łatwym zadaniem. Niestety miewamy lepsze i gorsze dni, trudno cały czas utrzymać dobrą kondycję i świetne samopoczucia. Co zrobić, gdy dręczy nas ciągłe uczucie zmęczenia?
Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o zmianie diety.

Zdrowe odżywianie się, duże ilości owoców i warzyw w codziennym jadłospisie, utrzymanie prawidłowej masy ciała – to wszytko pomoże nam zachować odpowiedni poziom energii i dobre samopoczucie. Musimy pamiętać o jedzeniu odpowiedniej ilości posiłków w ciągu dnia. Nasz organizm funkcjonuje najlepiej jeśli dostarczamy mu kalorii systematycznie, o tych samych porach.

Kondycja fizyczna

Równie ważne jest zadbanie o naszą kondycję fizyczną. Pomoże na w tym codzienna aktywność fizyczna. Paradoksalnie nie ma lepszego leku na ciągłe uczucie zmęczenia niż wysiłek. Ruch na świeżym powietrzu jest niezastąpiony i da nam energię potrzebną do zmagania się z codziennymi problemami. Ważny dla zachowania kondycji jest także sen. Odpowiednia ilość przespanych godzin to bardzo ważny czynnik wpływający na nasze samopoczucie. Osoba niewyspana ma mało energii, cierpi z powodu problemów z koncentracją i ma większy apetyt, co sprzyja tyciu. Nie warto zarywać nocy przed telewizorem lub komputerem. Warto także zainwestować od czasu do czasu w odrobinę relaksu i przyjemności.

Ciepła kąpiel, przyjemny masaż – to pozwoli nam zapomnieć o codziennym stresie i poradzić sobie z wyzwaniami każdego dnia.
Kolejnym środkiem, po który możemy sięgnąć, gdy dręczy nas ciągłe uczucie zmęczenia są różne suplementy diety, zwierające witaminy i inne korzystne dla naszego organizmu substancje. Uzupełnienie diety o magnez, wyciąg z żeń-szenia i tego typu związki bez wątpienia poprawi naszą kondycję i ogólne samopoczucie. Jeśli mimo wszytko zmęczenie nie mija warto udać się do lekarza, może bowiem oznaczać poważną chorobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *