Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Jak walczyć ze zmęczeniem?

145Żyjemy w świecie, który wymaga od nas ciągłej aktywności, wysokiej sprawności i szybkiego działania. Każdego dnia musimy łączyć wiele różnych ról i obowiązków, co nie jest wcale łatwym zadaniem. Niestety miewamy lepsze i gorsze dni, trudno cały czas utrzymać dobrą kondycję i świetne samopoczucia. Co zrobić, gdy dręczy nas ciągłe uczucie zmęczenia?
Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o zmianie diety.

Zdrowe odżywianie się, duże ilości owoców i warzyw w codziennym jadłospisie, utrzymanie prawidłowej masy ciała – to wszytko pomoże nam zachować odpowiedni poziom energii i dobre samopoczucie. Musimy pamiętać o jedzeniu odpowiedniej ilości posiłków w ciągu dnia. Nasz organizm funkcjonuje najlepiej jeśli dostarczamy mu kalorii systematycznie, o tych samych porach.

Kondycja fizyczna

Równie ważne jest zadbanie o naszą kondycję fizyczną. Pomoże na w tym codzienna aktywność fizyczna. Paradoksalnie nie ma lepszego leku na ciągłe uczucie zmęczenia niż wysiłek. Ruch na świeżym powietrzu jest niezastąpiony i da nam energię potrzebną do zmagania się z codziennymi problemami. Ważny dla zachowania kondycji jest także sen. Odpowiednia ilość przespanych godzin to bardzo ważny czynnik wpływający na nasze samopoczucie. Osoba niewyspana ma mało energii, cierpi z powodu problemów z koncentracją i ma większy apetyt, co sprzyja tyciu. Nie warto zarywać nocy przed telewizorem lub komputerem. Warto także zainwestować od czasu do czasu w odrobinę relaksu i przyjemności.

Ciepła kąpiel, przyjemny masaż – to pozwoli nam zapomnieć o codziennym stresie i poradzić sobie z wyzwaniami każdego dnia.
Kolejnym środkiem, po który możemy sięgnąć, gdy dręczy nas ciągłe uczucie zmęczenia są różne suplementy diety, zwierające witaminy i inne korzystne dla naszego organizmu substancje. Uzupełnienie diety o magnez, wyciąg z żeń-szenia i tego typu związki bez wątpienia poprawi naszą kondycję i ogólne samopoczucie. Jeśli mimo wszytko zmęczenie nie mija warto udać się do lekarza, może bowiem oznaczać poważną chorobę.

Dodaj komentarz