Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Czy kobieta może się nie malować?

Zdaję sobie sprawę, że pytanie może wydawać się retoryczne, a może wręcz banalne. Ale zapewniam Państwa, że tylko radykalna feministka nie miała by problemu z jednoznaczną odpowiedzią na to pytanie. Bowiem problem jest bardziej skomplikowany- makijaż makijażowi nie równy. To co dla niektórych kobiet jest już makijażem , dla innych może jedynie stanowić bazę pod niego. I jest druga strona- są kobiety, które preferują mocne malowanie się, co z kolei  dla innych jest już  tzw. ”tapetą”.

Są też panie, które cenią  naturalność i uważają, że makijaż nie jest im potrzeby, a nawet uważają go za swoiste oszustwo bo przecież nie wyglądają tak w rzeczywistości. Znam również kobiety, które nie wyobrażają sobie życia bez malowania się, ba nie wyjdą po bułki bez makijażu, nawet śmieci wynoszą w „ pełnym rynsztunku”.

Tak samo sprawa przedstawia się z tym co tak właściwie składa się na makijaż kobiety, ile kosmetyków jest potrzebnych do jego wykonania? I znów jednej kobiecie wystarczy podkład, tusz do rzęs i błyszczyk do ust. Inna do zrobienia go potrzebuje bazy pod podkład, podkładu, pudru rozświetlającego, brązującego, różu do policzków, eyelinera, tuszu, cieni do powiek….. i co najlepsze wie co do czego służy i umie się tym wszystkim posługiwać, co zapewniam wcale nie jest takie łatwe.

Kolejną sprawą dotyczącą makijażu kobiety jest czas jego wykonania-są rekordzistki, które potrafią go zrobić w 5-10 minut, a są panie, które przed lustrem spędzają długie godziny(co też jest swojego rodzaju rekordem).

Ostatnią , można jednak powiedzieć ,że chyba najważniejszą rzeczą jest jakość makijażu- i tu już pozostaje kwestia gustu, co komu się podoba. A jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje…

Jak widać ile kobiet tyle pomysłów, opinii, punktów widzenia na temat makijażu.

Która z tych opcji ma rację? Myślę, że wszystkie. I to jest właśnie piękne w byciu kobietą. Każda z nas ma zawsze racjeJ

A swoją drogą ciekawe jakby wyglądał ten artykuł, gdyby tytułowe pytanie zadać mężczyznomJ

Dodaj komentarz