Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Kiedy odwiedzić lekarza?

medical-doctor-1314903-mWiele osób lekceważy różne objawy, które mogą świadczyć o rozwoju poważnych dolegliwości. Warto wiedzieć, że często nawet bardzo poważne choroby nie dają wyraźnych symptomów, na przykład w postaci silnego bólu. Dotyczy to przede wszystkim początkowych etapów ich rozwoju. Mogą na przykład objawiać się gorszym samopoczuciem lub zmęczeniem. Takie dolegliwości łatwo jest uznać na przykład za efekt stresu lub przemęczenia.

 

Jeśli jednak utrzymują się przez dłuższy czas i nie mijają pomimo odpoczynku, warto zwrócić się do lekarza i wykonać podstawowe badania, które pozwolą na sprawdzenie stanu całego organizmu. Oczywiście zmęczenie lub osłabienie mogą oznaczać po prostu brak witamin lub brak dobrej kondycji, więc zazwyczaj wystarczy po prostu zmiana jadłospisu lub więcej aktywności fizycznej. Jednak w niektórych sytuacjach takie niepozorne objawy mogą wskazywać na rozwój groźnych chorób, które warto jest wykryć we wczesnej fazie rozwoju, zanim staną się naprawdę niebezpieczne dla zdrowia lub życia.