Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Zdrowie a używki.

65Nie od dzisiaj wiadomo jak wszelkiego rodzaju używki, spożywane w nadmiarze, działają na organizm człowieka. Wyniszcza go, wprowadzając systematycznie nadmiar trujących substancji, np. w przypadku papierosów, czy alkoholu. Narkotyki są również zakazane nie bez przyczyny – powodują spustoszenie mózgu oraz w konsekwencji –całego organizmu. Zdrowie człowieka składa się na wiele czynników, jednak wymienione powyżej z pewnością nie są jednymi z nich.

Przykładem jak szkodliwie działają papierosy na zdrowie człowieka jest chociażby rak płuc, który długoletnich palaczy atakuje w bardzo wczesnym wieku, bo nawet już koło 50 roku życia. Na własne życzenie sprowadza się na siebie ciężką chorobę, która od pewnego stadium nie daje już szans na przeżycie. Alkohol który wyniszcza wątrobę, również jest potwornym szkodnikiem – można go pić z umiarem, jednak przewlekli alkoholicy mają nie lada wyzwanie by porzucić zgubny nałóg. Warto zatem porzucić wszystkie te używki, by ocalić swoje życie przed bardzo drastycznym skróceniem.