Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Czy warto szczepić swoje dzieci?

untitled-1239516-mSzczepienia zaczęły w ostatnich latach budzić w naszym kraju liczne kontrowersje, choć temat ten sam w sobie nie jest niczym nowym. Już wiele dekad temu w niektórych krajach świata powszechnie mówiło się o tym, że powodują one u dzieci liczne choroby takie jak autyzm oraz najróżniejsze nieprawidłowości w rozwoju organizmu. Z drugiej jednak strony głosy te spotykają się z ostrą krytyką ze strony nierzadko wykwalifikowanych w tej dziedzinie ludzi twierdzących, że nie mają one żadnego poparcia w faktach. Ich zdaniem unikanie szczepienia swoich dzieci może stanowić dla nich spore niebezpieczeństwo, bowiem narażamy je w taki sposób na wiele poważnych chorób. Jak zatem jest w rzeczywistości?

 

Warto wiedzieć o tym, że faktycznie nie istnieją żadne realne dowody na to, że szczepienia są groźne dla maluchów; z drugiej strony znajdziemy wiele powodów do uważania, że unikanie ich faktycznie może źle wpłynąć na zdrowie naszego dziecka. Dopóki zatem nie będziemy wiedzieli na pewno, że szczepienia są dla nich czymś groźnym nigdy nie powinniśmy unikać tego obowiązku, bowiem w taki sposób możemy uczynić naszemu maluchowi sporą krzywdę.