Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Przeziębienie

4Ból gardła, kaszel, gorączka lub stan podgorączkowy, nieżyt nosa – to powszechnie znane objawy przeziębienia, z którym dorosły człowiek boryka się średnio 2-4 razy w roku, a dzieci średnio dwa razy częściej. Pierwsze symptomy choroby łatwo przeoczyć, a odpowiednio wcześnie rozpoznane pozwalają zapobiec rozwojowi przeziębienia. Są na nie domowe sposoby, które pozwolą nam uniknąć wizyt u lekarza i stosowania leków na receptę. Obniżyć podwyższoną temperaturę, odetkać zatkany nos – w tym może pomóc herbata z miodem, sokiem malinowym lub imbirem, rosół, czosnek, wódka z pieprzem, zioła.

Niekiedy jednak naturalne sposoby zawodzą i trzeba sięgnąć po środki przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, których przepisaniem zajmuje się lekarz pierwszego kontaktu. Ważne jest również, by dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość snu, nie przemęczać się, zostać w domu, by nie narażać się na niekorzystny wpływ warunków pogodowych, unikać wychłodzenia. Nie zaleca się natomiast stosowania antybiotyków, które w przypadku przeziębienia nie są skuteczne. Objawy tej wirusowej choroby ustępują zwykle po upływie siedmiu, maksymalnie dziesięciu dni.