Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Alkohol a dzieci

Nie wyobrażajcie sobie, że domowe wino owocowe jest nieszkodliwe. Jest ono tak samo szkodliwe, a nawet nieraz zawiera wyższy procent alkoholu niż wino otrzymane przemysłowo. Na wszystkie zabawy, a zwłaszcza na zabawy młodzieżowe, powinniście przygotować wyborne, orzeźwiające napoje bezalkoholowe. Jeśli jesteście pomysłowi, sami potraficie wymyślać sposób przyrządzania wielu różnych napojów orzeźwiających, zależnie od waszych możliwości. Wierzcie, że napoje te będą smakowały gościom. Ustrzeż dziecko przed nieszczęściem alkoholizmu. Nigdy nie dopuszczaj do tego, żeby częstowano dziecko choć paroma kroplami alkoholu; dziecko jest dużo wrażliwsze niż człowiek dorosły, a ponieważ organizm dziecka jest mniejszy, zatruwa go już parę kropli wódki. Nie lecz wódką twego dziecka, gdy jest zaziębione albo ma grypę czy anginę, mamy dziś środki przeciwgrypowe o wiele .skuteczniejsze od wódki. Nie pozwól, aby dziecko gdziekolwiek piło piwo lub wino razem z dorosłymi. W czasie uroczystości rodzinnych nie podawaj dziecku wody z sokiem, mówiąc mu, że i ono, tak samo jak dorośli, pije wino; niech dziecko nie rośnie w przekonaniu, że używanie napojów alkoholowych jest koniecznością. Pamiętajcie również, że wszystkie napoje alkoholowe są zabronione dla kobiety ciężarnej i kobiety karmiącej. Polska potrzebuje zdrowych i zdolnych dzieci, urodzonych z trzeźwych rodziców.

Dodaj komentarz