Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Ciała mineralne

Gleby piaszczyste są jałowe i rośliny źle na nich rosną, bo mało tam znajdują składników odżywczych. Jeśli deszcze wypłuczą z gleby składniki mineralne i woda wraz z nimi wsiąknie głęboko, powstaje nieurodzajna gleba „zbielicowana”, gdyż barwa jej jest jaśniejsza niż barwa żyznej, czarnej ziemi. Szczątki roślinne i zwierzęce oraz nawozy mineralne użyźniają glebę, zwiększając w niej ilość niezbędnych dla roślin składników, wśród nich — soli mineralnych. A zatem rośliny nie mogą żyć bez składników znajdujących się w „garstce popiołu”. Jeżeli pasza bydła, koni czy świń zawiera mało składników popiołu, zwierzęta te nie rosną normalnie i chorują. I dla nich „garstka popiołu” jest konieczna. A człowiek? I człowiek ciężko choruje i umiera, jeśli w jego pożywieniu brakuje choćby jednego z paru dziesiątków składników mineralnych, których pożywienie powinno nam dostarczyć. Odpowiedzcie więc, czy słusznie twierdzimy, że „garstka popiołu nie jest bez wartości”? Możemy nawet stwierdzić, że: Bez wielu składników popiołu człowiek żyć nie może. W pokarmach naszych znajduje się kilkadziesiąt składników mineralnych. Różnią się one swymi właściwościami i to jest przyczyną, że jeden drugiego zastąpić nie może. Ponieważ składniki te mają niejednakowe właściwości, spełniają w naszym organizmie różne zadania.

Dodaj komentarz