Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Co innego woda a co innego wódka

Oprócz mleka i wody pijemy wiele innych napojów. Możemy je podzielić na alkoholowe i bezalkoholowe. Do napojów alkoholowych należą: wódka, piwo, wino. Są też wódki gatunkowe, np. koniak, arak, rum, likiery, nalewki, ratafie. Do napojów bezalkoholowych należą: woda sodowa, różne lemoniady, oranżady, soki owocowe pitne i wiele innych napojów owocowych i mleczno-owocowych, a ponadto kawa, herbata i kakao. Bez wody żyć nie możemy, wódka zaś prowadzi do chorób i przedwczesnej śmierci — taka między nimi różnica! Alkohol powstaje pod działaniem drożdży na cukier. Najczęściej do tego celu nie używa się drogiego cukru, lecz tańszej od niego skrobi. Pod wpływem jednego ze składników słodu skrobia ulega scukrzeniu. Pozostały cukier przerabia się, dodając drożdży winnych, piwnych lub gorzelnianych. Zachodzi w tym wypadku tzw. fermentacja alkoholowa, czyli przemiana cukru w alkohol. Alkohol jest trucizną. Podziałaj spirytusem na białko jaja, a zobaczysz, że jajo ścina się i bieleje. Jak już wiemy, świeże jajo jest żywą komórką. Takie same zmiany wywołuje alkohol w komórkach naszego ciała.

Dodaj komentarz