Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Fosfor i sód

Fosfor w naszym ciele spełnia jeszcze ważniejsze zadania niż wapń. Mówić tu o nich nie będziemy, bo gdy uświadomimy sobie, że jądro każdej komórki zawiera ten pierwiastek, a komórek tych w naszym ciele są miliardy, zrozumiemy, jak wielkie znaczenie ma fosfor. Jądro w komórkach nie próżnuje, lecz przeciwnie, ciągle stoi na straży wzrostu i rozmnażania komórek, a to przecież są zjawiska nieodłączne od życia. Ponieważ jednak pokarmy nasze zawierają więcej fosforu niż wapnia, więc nie musimy zabiegać o to, aby zwiększyć ilość fosforu w naszym pożywieniu. Z tych dwóch pierwiastków składa się sól kuchenna, którą wszyscy znacie jako przyprawę dodawaną do potraw. Wszyscy też wiecie, że takie wydaliny naszego ciała, jak pot, łzy, mocz, są słone, widocznie więc sól w naszych tkankach bierze udział w różnych przemianach, a zatem jest dla organizmu niezbędna. Ciało nasze nie zawiera dużej ilości soli. W organizmie mężczyzny — wybranego przez nas jako przykład — znajduje się nie więcej niż 17 do 18 dkg soli kuchennej, co wystarczyłoby do zakiszenia 9 kg ogórków na zimę. Wiemy jednak, że sól wydala się nieustannie, a taka strata musi być codziennie wyrównywana. Do tego celu potrzebujemy Va—1 dkg soli dziennie.

Dodaj komentarz