Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Gdy sady się rumienią

Pięknie wyglądają nasze sady jesienią, gdy gałęzie jabłoni uginają się pod ciężarem czerwonych i żółtych dojrzałych jabłek. Znamy bardzo wiele odmian jabłek. Różnią się one barwą, wielkością, smakiem, kruchością miękiszu. Tym dużym różnicom wielkości i smaku towarzyszą wielkie różnice wartości witaminowej i mineralnej. Mamy tylko parę odmian zawierających nieco większą ilość witaminy C. Należą do nich: Malinowa Oberlandzka, Jonathan, Cesarz Wilhelm, Antonówka. Inne odmiany zawierają mało witamin. Są też takie odmiany jabłek, które nie mają prawie żadnej wartości witaminowej. Do najmniej wartościowych należą: Kosztela, Fameuse, Pepina Szafranowa, Cytrynówka, Glogierówka, Landsberska. Wiemy, że witamina C wraz z barwnikami wytwarzają się w owocach pod działaniem słońca. Jabłka, które nabrały w słońcu „rumieńca”, mają większą wartość witaminową niż owoce tej samej odmiany, które dojrzały w cieniu. Słońce działa jednak najsilniej na skórkę, a więc w skórce i w tej warstwie, która do niej przylega, wytwarza się najwięcej witamin.

Dodaj komentarz