Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Jaka powinna być woda

Nikt nie chce pić brudnej wody. Brudna woda zawiera ił, glinę, muł i różne zanieczyszczenia. Wśród tych zanieczyszczeń jest dużo różnych drobnoustrojów. Między nimi mogą być także zarazki chorobotwórcze. Najczęściej zdarza się to wtedy, gdy studnia jest płytka i wykopana blisko ustępów, gnojowni, obory itp. W takim wypadku zanieczyszczenia przesiąkają przez ziemię do studni. Taka woda nie nadaje się do picia. W dużych miastach woda jest filtrowana, czyli w filtrach zostaje oczyszczona od zawiesin. Zdarza się także, że woda jest „na oko” czysta i żadne męty w niej nie pływają, ale zawiera rozpuszczone różne ciała trujące. Są to najczęściej składniki ścieków fabrycznych. Takiej wody także nie można pić bezkarnie. Woda smakuje nam lepiej, gdy jest zimna. Gdy szklankę zimnej wody postawimy w ciepłym mieszkaniu, widzimy, jak uchodzą z niej pęcherzyki powietrza. Im więcej pęcherzyków się ulotni, tym woda jest mniej smaczna i mniej orzeźwiająca, staje się mdła. To samo dotyczy wody sodowej; póki jest zimna, póty musują w niej pęcherzyki dwutlenku węgla, a w miarę ogrzewania się zawiera coraz mniej gazu.

Dodaj komentarz