Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Kiedy grozi nam odwodnienie

Nie odbywamy podróży przez pustynię na wielbłądach, ale pomimo to zdarzają się w naszym życiu wypadki odwodnienia. Górnicy w kopalniach węgla często giną z pragnienia, jeśli wybuch spowoduje nagromadzenie się rumowiska z rozsadzonego węgla. Zdarza się, że takie rumowisko odcina im wyjście z kopalni. Chory w wysokiej gorączce traci nadmierne ilości wody. Jeśli jest nieprzytomny, nie może poskarżyć się na pragnienie. Pamiętaj o tym, jeśli stale lub dorywczo jesteś pielęgniarką chorych. W upalne dnie lipcowe cała zdolna do pracy gromada wiejska jest na polu przy żniwach. Żniwiarze pracują w pośpiechu, bo burza zagraża. W chacie pozostał niedołężny staruszek, który nie może sam nalać sobie wody. Jak straszne męczarnie znosi wtedy! Nie zapomnij, wychodząc z domu do pracy, odpowiednio zaopatrzyć go w wodę! W skwarne dnie lata niemowlę — tak samo jak człowiek dorosły — ma pragnienie, choć nie umie się jeszcze poskarżyć. Pamiętaj napoić je odwarem z rumianku! Już niejedno maleńkie dziecko, chore na biegunkę, zginęło z powodu odwodnienia organizmu.

Dodaj komentarz