Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

O napojach gorących

Takie napoje, jak kawa i herbata, zaliczamy do używek. Nie przynoszą one ani szkody, ani korzyści, ale sprawiają nam przyjemność. Lubimy je, gdyż podniecają nerwy, pobudzają działanie serca, rozjaśniają umysł, usuwają więc poczucie zmęczenia. Jeśli nie używamy ich za dużo, nie są szkodliwe. W niektórych chorobach serca, wątroby, nerek — są zabronione. „Prawdziwa” kawa i „prawdziwa” herbata są dość drogie, podnoszą więc koszt wyżywienia. Z pożytkiem dla kieszeni możemy je zastąpić naparem z malin lub czernic suszonych, łodyg malinowych, liści poziomkowych, suszonych i lekko zrumienionych obierzyn jabłecznych itd. Te namiastki kawy i herbaty skutecznie gaszą pragnienie, rozgrzewają nas, urozmaicają posiłki, ale — rzecz prosta — nie działają pobudzająco na nerwy i serce, w przeciwieństwie do „prawdziwej” kawy i herbaty. Dla dziecka wszystkie inne napary są bardziej wskazane niż kawa i herbata. Dziecko nie walczy jeszcze z trudnościami życia, dlatego też nie potrzebuje sztucznych podniet dla usunięcia zmęczenia.

Dodaj komentarz