Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Wapń

Wapń w kościach nie jest tym samym, co zaprawa murarska, gdyż znajduje się pod inną postacią, a mianowicie jest związany z fosforem. Kości człowieka wytwarzają się jeszcze przed jego urodzeniem, gdy znajduje się on w łonie matki, a mianowicie tworzą się w ostatnich trzech miesiącach jej ciąży. Po urodzeniu się człowieka kości jego nadal rosną i twardnieją aż do dwudziestego roku życia, choć odbywa się to już coraz wolniej. Aby ilość wapnia przez cały okres ciąży była wystarczająca, kobieta ciężarna musi spożywać odpowiednią ilość pokarmów dostarczających dużo wapnia. O tym samym powinna pamiętać matka karmiąca. Po odłączeniu dziecka od piersi nie kończy się troska nasza o dostarczenie mu wapnia. Który z naszych pokarmów dostarcza najwięcej wapnia, mówić wam nie będziemy, bo sami to już wiecie. Zarówno kobieta ciężarna, jak i kobieta karmiąca jest wraz ze swym dzieckiem zdrowa i nie cierpi z powodu braku wapnia, jeśli spożywa wystarczającą ilość mleka i serów. Niemowlęta, dzieci i młodzież rozwijają się i rosną normalnie tylko wtedy, jeśli pożywienie ich zawiera 3—4 szklanki mleka dziennie albo 2 szklanki mleka i 10 dkg sera lub twarogu. Często zdarza się, że młode matki o tym nie wiedzą lub lekceważą sobie tę wskazówkę.

Dodaj komentarz