Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Witamina B

Witaminy grupy B są konieczne do prawidłowego spalania w komórkach ciała cukrów zawartych w produktach i wytworzonych ze skrobi w przewodzie pokarmowym; wyzwala się przy tym energia, warunkująca prawidłowe wykorzystanie wielu składników pokarmowych; niektóre witaminy z tej grupy są konieczne do prawidłowego wzrostu dzieci; inne niezbędne do właściwego działania układu nerwowego, inne zaś do wytwarzania się krwi. Nie wszystkie witaminy grupy B spełniają to samo zadanie; każda z nich bierze udział w innych przemianach. Dlatego też jedna drugiej nie może zastępować. Ponieważ wszystkie są rozpuszczalne w wodzie, łatwo więc mogą być z produktów wypłukane, a ponadto niektóre z nich nie wytrzymują ogrzewania w czasie przyrządzania potraw. Jak już wiemy, witaminy grupy B znajdują się w drożdżach, zakwasie chlebowym, w produktach z mało odmielonego ziarna, w grubych kaszach, w warzywach strączkowych, w mleku, niektórych mięsach, a zwłaszcza w wątrobie oraz — w mniejszych ilościach — w warzywach i owocach. Tylko ci, którzy nie gardzą ciemnym pieczywem, grubymi kaszami, fasolą i grochem, a ponadto nie stronią od mleka, pobierają w pokarmach tyle witamin B, ile wymaga utrzymanie człowieka w zdrowiu i nie zabraknie im energii do pracy.

Dodaj komentarz