Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Witaminy a słońce

Odkrycie witamin nie jest najświeższą nowością, jak to się niektórym wydaje. Już od dawna domyślano się, że w naszych pokarmach są jakieś nieznane składniki, bez których nie możemy nie tylko zachować zdrowia, ale nawet żyć. W owych odległych czasach nie umiano jednak wyodrębnić tych składników i zbadać ich właściwości, ponieważ składniki te występują w pokarmach w ilościach bardzo małych. Wkrótce przekonano się, że ryż nie wyłuszczony z okryw, surowe soki owocowe i tran rybi chronią przed takimi chorobami, których dotychczas zwalczyć nie umiano. Do lepszego poznania witamin bardzo przyczynił się ciężki dla ludności wielu krajów okres pierwszej wojny światowej, w czasie której z powodu braku różnych koniecznych produktów spożywczych wystąpiły masowo różne awitaminozy. Wasi dziadkowie pamiętają jeszcze pierwszą wojnę światową — do czasu ich młodości należy zatem odnieść poznanie znaczenia witamin dla organizmu człowieka. Początkowo jednak zagadnieniem witamin zajmowali się jedynie uczeni, a wyniki ich prac nie docierały jeszcze do wiadomości szerokich mas. Witaminy oznaczone są dużymi literami alfabetu. Początkowo najlepiej były poznane witaminy A, C, D i grupa witamin B.

Dodaj komentarz