Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Witaminy owoców róży

Z 1 kg owoców róży cynamonowej lub czerwonolistnej otrzymujemy tyle witaminy C, co z 1 kwintala ziemniaków, 1/2 kwintala jabłek lub 2 kwintali gruszek. 1 kg rugozy może zastąpić pod względem witaminowym 10—15 kg cytryn lub pomarańcz, a 1 kg czarnej porzeczki — około 7 kg malin lub około 3 kg pomarańcz. Czy to znaczy, że nie będziemy już jedli w naszych domach ziemniaków, jabłek lub gruszek, lecz na ich miejsce wprowadzimy różę i czarną porzeczkę? Nic podobnego. Ziemniaki, chleb i kasza, mleko, sery, jaja, a z owoców jabłka i pomidory będą zawsze stanowiły podstawę naszego pożywienia. Tego wymaga nasz organizm i wymagają zwyczaje, które się przyjęły w ciągu wielu stuleci. Różę i czarną porzeczkę, jarmuż i paprykę będziemy spożywali nie zamiast kapusty z ziemniakami lub zupy jabłecznej z kluskami, lecz oprócz nich. Posłużą nam one jako dodatek do zup, kisieli i kompotów, jarmuż i paprykę — do potraw z warzyw, a przez to poprawimy zdrowie i członków rodziny, i dzieci w przedszkolu, i harcerzy na kolonii letniej. Wówczas kupowanie dla dzieci cytryn lub pomarańcz — połączone z wielkim wysiłkiem rodziców i uszczerbkiem dla budżetu domowego — będzie zupełnie niepotrzebne.

Dodaj komentarz