Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Woda

Na kuli ziemskiej istnieją wielkie piaszczyste i skaliste pustynie, pozbawione wszelkiego życia. Roślinność jest tam bardzo skąpa lub nie ma jej wcale, a gdzie nie ma roślin — nie ma także owadów, ptaków, żadnych zwierząt. Wokoło martwa pustka. Przyczyną tej pustki i martwoty jest brak wody. Gdy ludzie wybierają się w drogę przez pustynię, pierwszą ich troską jest zaopatrzenie się w zapasy wody. Wielbłądy dźwigają ją w skórzanych workach — dla siebie i dla ludzi. Biada, jeśli wody zabraknie. Giną wtedy ludzie i zwierzęta w strasznych męczarniach. Opowiedział nam o tym Henryk Sienkiewicz w pięknej książce pt. „W pustyni i w puszczy”. Dwoje dzieci, Staś i Nel, wędruje przez pustynię w mękach pragnienia. W ostatniej chwili nadchodzi ratunek, lecz Staś ma już tylko tyle siły, by zawołać: „Wody” — i traci przytomność. Zwróćcie uwagę, że chłopiec ginący na pustyni nie błaga ani o chleb, ani nawet o mleko lub inny nasz pokarm codzienny, lecz o wodę. Dlaczego? Dlatego, że bez pokarmów można żyć nawet kilka tygodni, bez wody zaś człowiek ginie z pragnienia już po paru dniach. Śmierć z pragnienia jest straszna, brak wody powoduje wielkie cierpienia.

Dodaj komentarz