Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Życie bez wody

Żadna żywa istota nie może żyć bez wody. W przewodzie pokarmowym składniki pożywienia nawadniają się, upłynniają i rozpuszczają lub rozpraszają w wodzie, co umożliwia im wnikanie wraz z wodą do krwi. Nie rozpuszczone składniki nie mogą być wykorzystane i zostają wydalone. Jednym ze składników krwi jest woda, dlatego w krwi mogą rozpuścić się pokarmy wchłonięte przez ścianki jelit i wraz z nią dostać się do każdej komórki. W czasie przemiany pokarmów w komórkach ustroju powstają takie ciała, które nie mogą w nim pozostać, lecz muszą być wydalone. Wydalają się z moczem i potem. Mocz i pot są to roztwory wodne różnych substancji. Chorzy, którzy nie mogą wydalać moczu, giną z zatrucia. Do czego więc potrzebna jest woda? Woda umożliwia w organizmie trawienie i wchłanianie pokarmów, wnika wraz z nimi do komórek i usuwa z komórek substancje już niepotrzebne, takie, które mogą się stać szkodliwe. Przypomnijmy sobie, jak to w czasie mrozu ludziom idzie z ust mgiełka. Woda jako para uchodzi z nas z każdym wydechem, nie tylko w czasie mrozu, lecz zawsze, nawet w czasie upału. Para jest niewidoczna. W chłodzie skrapla się, tworząc niezmiernie małe kropelki, czyli mgłę. Dlatego w mroźne dnie widzimy, jak kłęby skroplonej pary wydobywają się przy oddechu zarówno ludzi, jak i zwierząt.

Dodaj komentarz