Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Co mogą oznaczać powiększone węzły chłonne?

Jeżeli podczas dotykania się w takich miejscach jak na przykład szyja czy kark wyczujemy niewielkie, ale jednak wyczuwalne guzki musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nasze węzły chłonne są nienaturalnie powiększone. Ich powiększenie może nam podpowiadać, że coś w naszym organizmie nie funkcjonuje w sposób prawidłowy. Węzły są bardzo delikatne. Wystarczy już niewielki stan zapalny by stały się one obrzmiałe. Szczególnie niepokojące obrzmienie ma miejsce w momencie, gdy dodatkowo towarzyszy im ból, który przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków. Powiększenie węzłów chłonnych może mieć miejsce w różnych sytuacjach. Nawet niewielkie podrażnienie włosów podczas zabiegu depilacji może przyczynić się do tego, że niespodziewanie dla nas nasze węzły zwiększą swoją objętość. Najłatwiej człowiekowi zaobserwować powiększone węzły chłonne w takich miejscach jak kark oraz szyja. Spotykane jest również ich powiększenie za uszami.

Opuchnięte węzły chłonne to znak, że nasz organizm podjął walkę z infekcją, która próbuje przejąć nad nim kontrolę. Przeważnie chodzi o wirusy powodujące zapalenie gardła, ucha czy też zatok. Czasem węzły pokazują również, że konieczna jest walka ze zwykłym przeziębieniem, które w okresie listopadowym może przytrafić się każdemu z nas. Węzły puchną, ponieważ w nich znajdują się komórki odpornościowe-limfocyty. Gdy wirus atakuje człowieka zwiększa się ich ilość. Prowadzi to do tego, że potrzebują one miejsce na działanie. Wtedy właśnie dochodzi do powiększenia węzłów chłonnych. Samo powiększenie węzłów chłonnych w czasie choroby nie jest niczym niebezpiecznym i nie trzeba się tym zbytnio przejmować. Jeżeli jednak nie wrócą one do swojej normalnej postaci po trzech tygodniach od zakończenia leczenia nie warto tego lekceważyć. Konieczna jest wtedy wizyta u specjalisty, który wyda odpowiednią diagnozę. Być może dają one wtedy znak, że cierpimy na chorobę, którą trzeba rozpocząć leczyć w trybie natychmiastowym. Szybka obserwacja niepokojących objawów może nam w wielu przypadkach uratować życie.

Dodaj komentarz