Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Czy leki w plastrach są tak samo skuteczne jak te w tabletkach?

Leki występujące pod postacią plastrów są dla wielu pacjentów niegodne zaufania. Wielu z nich uważa, że są one mniej skuteczne w działaniu od tabletek, do których zdążono się już przyzwyczaić. Lekarze chcą wszystkich uspokoić. Ich zdaniem medykamenty występujące w plastrach są tak samo skuteczne jak inne formy leków. Zdarza się nawet, że są one skuteczniejsze w niektórych wypadkach. Plastry powinny być pierwszym wyborem na przykład w sytuacji, gdy cierpimy w powodu bóli mięśni oraz schorzeń reumatycznych. Są doskonałym orężem w walce z bólami kręgosłupa występującymi na odcinku lędźwiowym. Ich zaletą jest to, że zawierają w sobie wiele naturalnych składników takich jak wyciągi z pieprzowca i papryki chili. Składnik te powodują, że dochodzi do miejscowego przekrwienia, które powoduje, że zmniejsza się stan zapalny. Istnieją także plastry o działaniu przeciwnym, czyli chłodzącym. Są one nasączone mentolem oraz olejkami eterycznymi, które mają właściwości ochładzające okładane miejsce. Są one doskonałe w radzeniu sobie z rozległymi sinikami. Skutecznie zmniejszają również obrzęki, które mogą być wynikiem stłuczenia.

Działanie plastrów doceni także niejedna osoba, która na swoim ciele miała kilka niezbyt ładnie wyglądających blizn, które powstały w wyniku zabiegu operacyjnego. Plastry są bardzo często wykorzystywane po cesarskim cięciu. Ich zaletą jest również to, że można je wykorzystać do leczenia blizn, które liczą sobie ponad dziesięć lat. Są to tak zwane blizny przerostowe i bliznowce. Plastry działają tak, że już po kilku dniach szramy są mniej widoczne, jaśnieją oraz stają się gładsze. Dodatkowo zmniejsza się również ból oraz zanika uczucie ściągnięcia skóry. Stosowanie plastrów lekarze zapisują też osobom, które uskarżają się na notoryczne bóle głowy. W aptekach jest już do kupienia nawet specjalny plaster przeciwmigrenowy. Zawiera on w sobie naturalne wyciągi ziołowe oraz oraz olejki eteryczne. Plastry mogą się okazać na tyle skuteczne, że możliwe będzie odstawienie drogiego i mocnego leku, który w takich wypadkach jest przeważnie stosowany.

Dodaj komentarz