Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Higiena osobista- bardzo ważny aspekt

Nastolatki w okresie dojrzewania bardzo dużą uwagę powinny zwracać na higienę osobistą. Jeżeli nie one to rodzice powinni im mówić jak ważna jest higiena osobista. Nikt nie chce śmierdzieć. Jeżeli wydziela się od nas nieprzyjemny zapach czujemy się niekomfortowo i chcielibyśmy zapaść się pod ziemię. Nastolatki w okresie dojrzewania bardzo intensywnie pocą się pod pachami, na rękach i stopach.

Bardzo ważna jest wtedy higiena osobista, można wtedy stosować odpowiednie żele do kąpieli które powodują mniejszą potliwość, lub stosować normalne żele ale przeznaczone do skóry wrażliwej. Ciepła woda powoduje że na naszej skórze giną bakterie które są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach naszego ciała. Pot który wydziela się w połączeniu z bakteriami i powietrzem, ma intensywny i nieprzyjemny zapach. Istnieją teraz w sprzedaży blokery dzięki którym można w znacznym stopniu zniwelować pocenie się. Blokery te są dostępne w aptekach. Możemy wybrać te droższe które na pewno działają szybciej ale za to trzeba na nie wydać trochę pieniędzy. Blokerami droższymi są blokery takie jak etiaxil czy antidrial. Możemy również wybrać te tańsze blokery. NA efekt będziemy musieli trochę poczekać ale za to nie wydamy aż tyle gotówki. Tutaj godny polecenia jest bloker firmy Ziaja. Blokery stosujemy na wieczór, po kąpieli na osuszoną skórę. Trzeba pamiętać że skóra pod pachami nie może być zaraz po goleniu ponieważ taki bloker podrażni nam delikatną skórę pod pachami. Warto jest zaznaczyć właśnie że w okresie dojrzewania, koniecznością jest to aby zacząć golić się pod pachami, ponieważ pot w połączeniu z włoskami, sprawia że nieprzyjemny zapach jest jeszcze bardziej intensywny i nie do wytrzymania. Przy stosowaniu blokera na noc w dzień możemy używać normalnego dezodorantu lub antyperspirantu zapachowego. Dezodoranty działają na takiej zasadzie że w przypadku połączenia z potem ładnie pachną i nie czujemy się niekomfortowo ponieważ ładnie pachniemy, natomiast antyperspirant jest tak skonstruowany że dzięki niemu nie powstaje pot.

Dodaj komentarz