Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Higiena w okresie dojrzewania

49Higiena osobista nastolatek jest bardzo ważna. Okres dojrzewania ma to do siebie że nadmiernie się pocimy. Niekiedy nastolatki nie wiedzą jak jeszcze odpowiednio dbać o higienę osobistą. Dlatego warto jest się stosować do odpowiednich zwyczajów. Każda nastolatka przechodzi raz w miesiączku okres miesiączkowania. Jest to okres w którym w szczególności trzeba dbać o higienę osobistą.

Dziewczyny które stosują tampony muszą pamiętać o tym że takiego tamponu trzeba zmienić po dwóch, trzech godzinach. W niektórych przypadkach możesz trzymać tamponu nieco dłużej ale ten czas nigdy nie powinien się wydłużyć do czasu dłuższego niż 8 godzin. Ponieważ po upływie tego czasu może zacząć się wydzielać nieprzyjemny zapach, a ciało nie będzie oddychać i może dojść do infekcji. Tamponów nigdy nie powinniśmy stosować na noc, na tą porę dnia najbardziej odpowiednie są podpaski. Jednak są dziewczyny które nie tolerują tamponów wtedy wówczas trzeba zakładać podpaski. Istnieje bardzo dużo różnego rodzaju podpasek, możemy je dostosować w zależności od obfitości okresu, należy zakupić odpowiednio chłonne podpaski. Podpaskę trzeba zmienić wtedy kiedy jest już cała wypełniona, lub wcześniej jeżeli czujesz taką potrzebę. Zależy to od naszego upodobania. W czasie dojrzewania równie ważne jest dbanie o zęby, zwłaszcza jeżeli nastolatki piją kawę lub ciemną herbatę, a  w szczególnym przypadku gdy palą papierosy ( choć nie powinny) zęby powinny być myte około dwóch trzech minut, nie więcej ponieważ możemy podrażnić dziąsła, a także nie krócej z tego powodu że zostaną one nie dokładnie umyte. Bardzo fajnie byłoby gdyby nastolatka płukała zęby płynem do płukania jamy ustnej. Równie ważne jest mycie rąk. Chociaż nastolatki bardzo często o tym zapominają. Mycie rąk jest ważne ponieważ na rękach osadza się najwięcej bakterii i niestety one później wraz z jedzeniem mogą dostać się do naszego organizmu. Dlatego przed każdym posiłkiem należy dokładnie umyć ręce i po każdym przyjściu z dworu ręce także powinny zostać umyte. Prawidłowe mycie rąk trwa od 15 do 25 sekund.