Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Nerwica jak bardzo może szkodzić?

102XXI wiek przyniósł nie tylko rozwój technologiczny, ale również szereg nowych schorzeń sięgających gałęzi nauk medycznych. Współczesny człowiek by przetrwać kult jednostki musi podporządkować swoje życie pracy oraz rodzinie. Pęd życia powoduje silny stres, to przez niego narodziła się nowa społeczna choroba nazywana nerwicą lękową. W krajach wysoko rozwiniętych dosięga ona co trzecią osobę a w 40% przypadków jest to fobia paraliżująca człowieka.

Niebezpieczna nerwica

Choroba ta pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie a zachorować może każdy i to z dnia na dzień. Tak naprawdę nie można wystrzec się tej choroby, która spowodowana jest zazwyczaj zbyt napiętym życiem powodującym rozregulowanie układu nerwowego.
Nerwica lękowa najczęściej pojawia się pod postacią tzw. fobii (lęków przed daną sytuacją). Pierwsze symptomy to odczuwanie braku pewności siebie, stany depresyjne, kołatanie serca, lęki, duszności. Wymienione powyżej objawy to najczęściej początkowe stadium nerwicy lękowej.
W sieci krąży wiele sposobów na zwalczanie nerwic jednak należy pamiętać, że jej głównym sprawcą jest zła dieta, współczesne jedzenie jest pozbawione wszelkiego rodzaju makro i mikro elementów. Wszystko co spożywamy jest sztucznie zmodyfikowane i przetworzone przez co brakuje nam witamin. Pierwszym krokiem jest uzupełnienie braków witamin w organizmie. Wystarczy poczytać o zapotrzebowaniu ciała ludzkiego w minerały by dowiedzieć się jak wzmocnić organizm i dopasować odpowiednie witaminy. Podstawowym składnikiem codziennej diety powinna być dobrej jakości multiwitamina.
Ataki paniki są wywołane niesprawnym przekazom informacji pomiędzy neuronami, układ nerwowy któremu brakuje magnezu zaczyna dawać niejasne sygnały. Jak wzmocnić organizm w szybkim czasi? Duży ubytek tego minerału może spowodować trzęsące się ręce, zaburzenia wzroku a nawet omdlenia. Człowiek który powinien spożywać około 360 mg magnezu wraz z pokarmem spożywa go tylko 30 mg. Należy pamiętać, że magnez to specyficzny pierwiastek wchłaniający się tylko z pomocą witaminy z grupy B6.

Dodaj komentarz