Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Pierwsza miesiączka

Pierwsza miesiączka jest to bardzo ważny okres w życiu każdej nastolatki. Wiele dziewcząt zadaje sobie pytanie kiedy nadejdzie dzień pojawienia się pierwszej miesiączki. Naukowo jest to powiedziane że powinna ona się pojawić w okresie kiedy skończyłaś 8 lat aż do 17 roku życia. Więc generalnie nie masz się czym martwić bo ten czas jest dość wydłużony.

Natomiast ważne jest to aby zaznaczyć że wiek 8 lat i 17 lat to są skrajne przypadki. Bardzo mało dziewcząt dostaje okres gdy ma 8 lat i bardzo mało też dostaje gdy ma już 17 lat. Przed pierwszym okresem będą specyficzne objawy które sprawią że niedługo będziesz mogła się spodziewać rozpoczęcia miesiączkowania. Te objawy to powiększenie się piersi. Powiększenie piersi jest pierwszym znakiem który świadczy o tym że stajesz się kobietą. Do tej pory byłaś płaska jak deska a tu nagle piersi zaczęły Ci się powiększać pamiętaj o tym aby zastosować odpowiedni stanik. Z początku może to być stanik sportowy, później możesz zacząć stosować na przykład stanik z puch-upem. Następnym krokiem jeżeli chodzi o dojrzewanie będzie na pewno pojawienie się owłosienia na nogach pod pachami i w okolicach intymnych. Owłosienie to normalna sprawa. Większość dziewcząt decyduje się na usuwanie owłosienia. Kobiety często decydują się na trwałe usunięcie owłosienia na nogach pod pachami i w okolicach intymnych. Włoski mają pełnić funkcję ochronną ale zdecydowanie nie ładnie wyglądają na ciele kobiety. Ostatnim etapem który może świadczyć o tym że do pojawienia się pierwszego okresu zostało niewiele czasu to pojawienie się wydzieliny z pochwy. Z początku ta wydzielina jest przezroczysta, gdy przechodzi w kolor biały a później lekko brązowy to jest to sygnał że okres pojawi się lada dzień. Podstawą gdy już masz takie objawy jest to abyś zawsze przy sobie miała podpaski. Mówimy tutaj o podpaskach ponieważ z początku nie będziesz używała tamponów bo nie będziesz się mogła do nich dostosować. Odpowiednie podpaski dobierzesz z czasem jak będziesz wiedziała jak silnie miesiączkujesz.

Dodaj komentarz