Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Złość najgorszy doradca

Nastolatki są narażone na szereg różnych sytuacji. Myśli sobie że każdy na około coś od niej chce a ona wcale nie ma ochoty nikomu pomagać. Denerwuje ją jak słyszy od mamy żeby jej pomogła zmywać naczynia lub obierać ziemniaki, denerwuje ją tata który co chwilę daje pełno zakazów i na nic nie pozwala, do furii doprowadza ją również siostra która bez pytania pożycza jej rzeczy.

Wtedy często nastolatką targają przeróżne emocje chce się na czymś rozładować a najsilniejsze emocje jakie widzi to złość. Jest wściekła często wrzeszczy, rzuca czym popadnie a na koniec się obraża. Jednak nie jest to dobry doradca żadnej sytuacji. Ze złością można sobie poradzić na wiele sposobów. Jeżeli zdenerwuje Cię tata, bo właśnie Ci zakomunikuje że nie możesz iść na wymarzoną imprezę ponieważ, jesteś za młoda. A to właśnie są urodziny nieziemskiego przystojniaka do którego wzdychasz od kilku miesięcy. Nie zaczynaj od razu wrzeszczeć i rzucać czym popadnie. Idź pojeździj na rowerze, pobiegaj. Najlepiej zainwestuj w jakiś wysiłek fizyczny. Nie od dzisiaj wiadomo że podczas wysiłku fizycznego uwalniają się endorfiny- hormony szczęścia. Po takiej sesji fizycznych ćwiczeń od razu Ci przejdzie i będziesz o wiele bardziej szczęśliwa. Później na spokojnie usiądź z tatą i porozmawiaj, powiedz mu gdzie jest impreza , czemu zależy Ci żeby na nią pójść. Zadeklaruj o której będziesz w domu i pamiętaj nie możesz się spóźnić. Możesz również zadeklarować że będziesz co godzinę puszczać sygnał bądź pisać SMSa i pamiętaj pod żadnym pozorem nie pij alkoholu, ponieważ może się to źle skończyć. Jeżeli jesteś zła na mamę bo właśnie kazała obierać Ci ziemniaki, nie stresuj się tak bardzo. Nie wiesz że muzyka poprawia nastrój. Załóż sobie słuchawki na uszy włącz pozytywną muzykę i zacznij obierać ziemniaki. Zobaczysz jak szybko ziemniaki będą obrane i bez żadnej złości. Jeżeli siostra zabrała Ci ulubioną bluzkę to powiedz jej aby następnym razem zapytała się później ubierzcie się we dwie w wygodne dresy i pójdźcie na jogę to waz rozluźni i będziecie szczęśliwe w swoim towarzystwie. Pamiętaj: nie pozwól aby złość zawładnęła Twoim życiem.

Dodaj komentarz