Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Aparat ortodontyczny

83Nieprawidłowy zgryz może utrudniać dbanie o czystość jamy ustnej, ale także być powodem wielu kompleksów. Piękne, proste zęby zapewniają nie tylko ładny uśmiech, a więc efekt estetyczny, ale ułatwiają zapobieganie próchnicy i paradontozie. By wyprostować zęby i wyleczyć wady zgryzu, lekarz ortodonta zleca zastosowanie aparatu ortodontycznego. Obecnie oferowanych jest wiele rodzajów aparatów. Zasadniczo dzielą się one jednak na: ruchome i stałe. Aparat zdejmowany (lekarze nazywają go czynnościowym) zalecany jest dzieciom w wieku od 4 do 12 lat, które mają zęby mleczne lub mieszane.

Należy go nosić kilkanaście godzin na dobę, przez okres około dwóch lat. Z kolei aparat stały, który może być zakładany i zdejmowany wyłącznie przez lekarza, stosuje się przy uzębieniu stałym. Po założeniu aparatu zęby stają się bardziej wrażliwe, należy zachować ostrożność podczas jedzenia, wybierać produkty miękkie, kroić je na drobne kawałki. Powinno się unikać spożywania słodyczy, produktów twardych oraz napojów gazowanych.