Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Choroby nowotworowe.

Jeszcze kilka lat temu były uznawane za nieuleczalne i wiadomość od lekarza, że sie ją posiada oznaczało wyrok. Obecnie jest jednak inaczej. Medycyna zrobiła spore postępy w leczeniu chorób nowotworowych. Jak wygląda leczenie? To wszystko zależy od rodzaju i umiejscowieniu zmian schorzeniowych. Na początku rozważane jest wycięcie nowotworu jeżeli nie ma on przerzutów i jest umiejscowiony tam, gdzie można to bezpiecznie wykonać chirurgicznie. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, to pacjent poddawany jest zabiegowi chemioterapii, czyli przyjmowaniu specjalnego leku w kilku lub kilkunastu kuracjach.

Kiedy kuracja sie powiedzie, to jako leczenie uzupełniające stosuje sie naświetlanie. Kiedy leczenie sie uda, należy robic okresowe badania w centrum onkologii. Istnieje ryzyko nawrotu. największe jest przez najbliższe 6 lat od zakończenia kuracji. Następnie ryzyko ponownego zachorowania maleje z roku na rok. Nalezy jednak pamiętać o dbaniu o siebie oraz o nie paleniu papierosów i unikaniu szkodliwych i rakotwórczych używek.