Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Choroby o których nie wiemy.

42Istnieje wiele przypadków, w których ludzie żyją wiele lat bez świadomości że w ich organizmie jest stan chorobowy. Bardzo często takie schorzenia przez długi czas przebiegają bezobjawowo, a ludzie dowiadują się o nich dopiero w przypadku kiedy pojawia się ból lub pada diagnoza przy okazji innych badań robionych z zupełnie innego powodu. Niektóre choroby dają jednak objawy, jednak są one bagatelizowane i likwidowane lekami przeciwbólowymi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeżeli ból jest przewlekły i powtarza sie cyklicznie to trzeba udać się do lekarza specjalisty i zrobić dokładne badania.

Niestety w takich przypadkach bardzo często jest juz za późno. Bywa tak w przypadku nowotworów, gdzie mogą być juz przerzuty, ponieważ nie zostało to odpowiednio wcześnie zbadane a objawy były zbagatelizowane. Po utajnieniu choroby następuje zawsze jej ujawnienie, może to nastąpić po kilku miesiącach lub nawet kilkudziesięciu latach. Bardzo dużo osób zyje beż świadomości tego, że mają w organizmie zmiany.