Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Choroby skóry.

Każdy młody człowiek w okresie dojrzewania spotkał się z jakąś chorobą skóry. Najbardziej popularną jest oczywiście trądzik młodzieńczy występujący u większości nastolatków w wieku od trzynastu do nawet dwudziestu lat. W schorzeniu tym uszkodzony jest naskórek i skóra właściwa. Nadmiar łoju wydzielany przez skórę powoduje zatykanie się porów, co prowadzi do gromadzenia się zanieczyszczeń i rozprzestrzeniania się ich na całej twarzy. Jednak choroby skóry to nie tylko twarz. Schorzenia takie mogą dotknąć każdej części ciała.

Jest też wiele takich, które każdy musi przejść lub przejdzie raz w życiu np. ospa wietrzna. Bardzo dużo chorób skóry rozprzestrzenia się wśród młodych ludzi i dzieci, które nie są świadome jak zabezpieczać sie przed zarażeniem przez rówieśników. Dlatego też bardzo często w przedszkolach lub szkołach panują epidemie, ponieważ dzieci korzystają ze wspólnych zabawek i piją lub jedzą z tych samych naczyń. Jest to siedlisko bakterii chorobotwórczych, które często kończą się wizytą u pediatry lub dermatologa.