Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

co powinno się znaleźć w zdrowej diecie?

salad-1393094-mDobór diety zależy od indywidualnych preferencji organizmu, ale są pewne reguły, które powinny sprawdzić się u większości ludzi. W trosce o nasze zdrowie powinniśmy zadbać, żeby na naszym talerzu nie zabrakło warzyw i owoców. Przeważać jednak powinny warzywa, owoce jedzmy z umiarem ponieważ zawierają dużo cukru i spożyte w nadmiarze nie sprzyjają szczupłej sylwetce. Jedzmy warzywa liściaste – wszelkiego rodzaju sałaty, szpinak, jarmuż, niech w naszej diecie nie zabraknie brokułów, kalafiora, pomidorów i papryki. Starajmy się jeść warzywa sezonowe, są one najzdrowsze.

 

Powinniśmy także spożywać warzywa strączkowe. Jedzmy produkty zbożowe, ale starajmy się wybierać te mało przetworzone. Obok chleba pełnoziarnistego wybierajmy mało oczyszczony ryż, wszelkiego rodzaju kasze. Większość dorosłych ludzi nie powinna pić zwierzęcego mleka, możemy za to pozwolić sobie na naturalne jogurty, kefiry, maślanki. Jedzmy produkty kiszone takie jak ogórki czy kapusta kiszona. Dobrze wpływają one na florę jelitową i ułatwiają trawienie.