Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

czy wegetarianizm jest bezpieczny?

W zachodnim społeczeństwie panuje moda na diety bezmięsne. Czy niejedzenie mięsa ma negatywny wpływ na nasze zdrowie? Otóż bardzo ciężko jest dać na to pytanie jednoznaczną odpowiedź. Trzeba rozróżnić także rodzaje diet nie uznających mięsa. Jest wiele odmian wegetarianizmu. Są takie, które nie uznają tylko jedzenia samego mięsa, takie które oprócz mięsa nie tolerują także jedzenia jajek i picia mleka, jest wreszcie weganizm, który nie toleruje żadnych produktów odzwierzęcych. Istnieją także skrajne formy weganizmu opierające się na jedzeniu tylko odpadów, tego, co spadło z drzewa.

 

Tak naprawdę to czy dieta wegetariańska jest dobra dla naszego organizmu musimy sprawdzić sami na własnej skórze. Odpowiedź na powyższe pytanie jest połowiczna. Dla zdrowia niektórych osób weganizm i wegetarianizm są dobre, niektórym osobom jednak nie służą. W dużej mierze zależy to od indywidualnych cech organizmu, od uwarunkowań genetycznych. Dobrze jest gdy wprowadzanie przez nas nowej diety odbywa się po konsultacji z lekarzem.