Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Czynniki chorobotwórcze.

W przypadku, kiedy ludzie dowiadują się że są chorzy doszukują sie przyczyn zachorowania. Jest ich naprawdę dużo. Wyróżniamy przyczyny biologiczne, fizykochemiczne, genetyczne oraz społeczne. Do przyczyn biologicznych chorób zalicza się wszelkie żyjące organizmy na świcie, czyli pasożyty, wirusy, grzyby, roztocza i tym podobne. Jeżeli chodzi o czynniki fizyczne to nie jest to nic innego jak to co nas otacza, czyli promieniowanie, pogoda, klimat, opady, powietrze oraz jego czystość. Do przyczyn społecznych zalicza się wszystko to co stworzyli ludzie i ich relacji.

W tym przypadku najczęstsza przyczyną utrwaty zdrowia jest stres, nacisk znajomych, brak tolerancji, to wszystko doprowadza najczęściej do schorzeń psychicznych nabytych, które polegają na schizofrenii, stanach depresyjnych czy lękowych. Da się to wszystko wyleczyć. Jedną z przyczyn jest także genetyka, na to już nie mamy wpływu i musimy sie pogodzić z faktem, że jeżeli ktoś z naszej rodziny zachorował to my tez możemy być w grupie ryzyka.