Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Drogi zakażenia wirusem HIV.

Obecnie na świcie kilkadziesiąt milionów ludzi choruje na AIDS, lub jest zarażonych wirusem HIV. Ogólnie panuje przekonanie, że choroba ta roznosi się każdą możliwą drogą. Jest to dość błędne myślenie. Fakt, jest to choroba bardzo niebezpieczna. Doprowadza ona do całkowitego zaniku odporności i w efekcie śmierć. Jednak zarazić się nią nie jest tak łatwo jakby się mogło wydawać. Ryzyko zakażeniem wirusem powstaje w momencie kiedy ma się kontakt z krwią osoby chorej lub z jej wydzielinami płciowymi, które mają kontakt z naszą krwią.

Tak czy siak w relacjach z osobą zakażoną należy zachować ostrożność. Jednak wirusem nie można się zarazić poprzez podanie ręki, pocałunek, kontakt ze śliną. Trzeba pamiętać, że sama ślina zabija wirusa, a on sam znika po kilku lub kilkunastu godzinach. Kiedy używamy tych samych naczyń również powinniśmy być spokojni. Trzeba tylko uważać na skaleczenia. Obecnie medycyna jest rozwinięta do tego stopnia, że ludzie chorzy lub zakażeni mogą żyć zupełnie normalnie.