Oddziały szpitalne

Praca zarówno na oddziałach jak i w prywatnych ośrodkach opieki medycznej związana jest ze współpracą czy tez pomocą niesioną pacjentom, którzy zmagają się z przeciwnościami, jakie stawia im ich organizm, czasami More »

Badania na ludziach

Dość popularne staje się także poradnictwo medyczne przeprowadzane na osobach zgłaszających się do ośrodków zdrowia, do lekarza właśnie udajemy się po zaświadczenie o stanie naszego zdrowia czy More »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

This is default featured slide 5 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. More »

 

Dziecko u pediatry.

Nie od dziś wiadomo, że każda wizyta dziecka u lekarza jest dla niego ogromnym przeżyciem i większym lub mniejszym stresem. Nie ważne jakiego specjalistę odwiedzamy, pediatrę czy zwykłego rodzinnego. Większość małych dzieci reaguje podobnie – czyli płaczem i bojaźnią. Aby zlikwidować takie sytuacje i zmniejszyć stres u małego pacjenta, pediatrzy starają sie zapewnić jak najlepsza atmosferę podczas wizyty. Gabinety sa urządzone kolorowe, a narzędzie skonstruowane w taki sposób, aby nie wzbudzać strachu u dziecka. Mali pacjenci po udanym badaniu często nagradzani są naklejkami z postaciami z bajek lub nawet pluszakami. Do małych dzieci należy mieć też odpowiednie podejście, zwracać się do niego w dziecięcy sposób oraz okazywać ciepło ponieważ to sprawia, że dziecko mniej sie stresuje podczas badania i diagnozowania choroby. Czesto bywa tak, że rodzice po wizycie zostaja aby porozmawiac a dzieci czekają w poczekalni, gdzie jest pełno zabawek i rzeczy, która mogą przykuć ich uwagę oraz odwrócić ją od traumy wizyty u lekarza, której się tak bali.